Radio Park

Switch to desktop Login

Jest pierwszy krok dla zupełnej nowości w Leśnicy

Napisała 
  • Wt, 04 Gru 2018 12:33
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach mieszkańcy otrzymają możliwość podłączenia się do sieci gazowej. Pierwszy krok postanowiła zrobić gmina.
- Ten temat zawsze wydawał się problematyczny, ale pojawia się światełko w tunelu. Prawie rok temu podpisywałem list intencyjny, porozumienie z Polską Grupą Gazownictwa w sprawie wzajemnej współpracy i zgazyfikowaniu gminy Leśnica. Pojawiają się już pierwsze formalne dokumenty, które pomogą tą rurę z gazem dla mieszkańców dociągnąć. Liczę na to – mówi burmistrz Łukasz Jastrzembski. 
 
Rozmowy są na tyle zaawansowane, że gmina zamierza podpisać umowę z PSG na podłączenie do sieci gazowej szkoły podstawowej i gimnazjum w Leśnicy. - W tej umowie pojawiają się już konkretne terminy. Do końca 2019 roku PSG ma wykonać dokumentację takiej rozbudowy sieci ze Zdzieszowic w kierunku tych dwóch lokalizacji. Do końca 2020 roku ma być ta sieć wybudowana i potem my, jako gmina, mamy trzy miesiące na to, aby podłączyć te dwie jednostki – precyzuje. 
 
Wprawdzie, jak stwierdza włodarz, na terenie gminy biegną różne gazociągi, m.in. koksowniczy, czy obecnie budowany tranzyt międzynarodowy, ale nie mogą na tym skorzystać mieszkańcy. Inaczej miałoby być w przypadku nowej inwestycji. 
 
Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version