Radio Park

Switch to desktop Login

Doradztwo zawodowe z gimnazjów trafi do podstawówek

Napisał 
  • Cz, 11 Paź 2018 09:21
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoły zawodowe przeżywają renesans. Młodzież coraz chętniej wybiera placówki techniczne. Trend ten szczególnie zauważalny jest w Strzelcach Opolskich. Potwierdza to rekrutacja prowadzona przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Nabór do klas dających fach w ręku z każdym rokiem poprawia się, co zaprezentowano podczas konferencji dedykowanej nauczycielom. - Myślę, że wołanie pracodawców, że tak naprawdę potrzebni są fachowcy, od już, od zaraz, powoli przynosi skutki. Istotne jest to, aby odpowiednia ilość młodzieży, kończyła odpowiednie szkoły, tak żeby wchodzili na rynek pracy i od razu byli poszukiwani jako pracownicy - podkreśla dyrektor Halina Kajstura. W debacie udział wzięli pedagodzy ze szkół podstawowych, którzy po reformie oświaty, od wygaszanych gimnazjów przejęli obowiązek doradztwa zawodowego. - Jeżeli zbudujemy fajny instrument wsparcia, diagnozy ucznia, doradztwa zawodowego, to taki uczeń trafi do konkretnej szkoły, gdzie ma konkretne predyspozycje i konkretne uzdolnienia i wtedy świetnie skończy naukę i z pewnością znajdzie miejsce pracy w lokalnych dużych firmach, których jest coraz więcej - uważa członek zarządu powiatu strzeleckiego Waldemar Gaida.
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ma w planach kolejne tego typu debaty. Kolejne chce adresować do uczniów i ich rodziców. 
 
Halina Kajstura. Posłuchaj:
Waldemar Gaida. Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version