Radio Park

Switch to desktop Login

Leśniczanie pomagali Łukaszowi wrócić do zdrowia

Napisane przez 
  • Pn, 15 Sty 2018 13:29
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
8 lat temu lekarze nie dawali Łukaszowi żadnych szans na powrót do zdrowia. Dzisiaj dzięki rehabilitacji Łukasz zaczyna mówić. By utrzymać ten postęp jaki wypracowano w DPS-ie, potrzebne są pieniądze. 
Pomóc w tym miał wczorajszy (14.01) Festyn Charytatywny w Leśnicy. - Coraz więcej mówi, ma zajęcia z logopedą. Naprawdę postępy są niesamowite, gdzie lekarze na początku przekreślili Łukasza. Stwierdzili, że to będzie roślina – zaznacza Amelia Woźniak z leśnickiego DPS-u. Jak do tej pory rehabilitacja prowadzona jest dwa razy w tygodniu. Ale jak podkreślają opiekunki, postępy widać gołym okiem. By utrzymać progres i zwiększyć szanse Łukasza Jacyszyna, potrzeba środków na większą ilość zabiegów. - Fantastyczny chłopak był. Myślę, że dzięki naszej pomocy dalej będzie takim fajnym chłopakiem. Nie poddaje się, walczy. My chcemy mu pomóc – mówi Gizela Szendzielorz, dyrektor LOKiR-u.
 
Podczas festynu nie zabrakło muzyki czy gastronomii. Obecni byli również strażacy ze swoim pokazem umiejętności. A pomóc można było m.in. poprzez zakup ciast, dzieł sztuki, bransoletek, czy losów. - Mamy nadzieję, że rehabilitacja przyniesie takie skutki, że kiedyś pomacha nam ręką i pójdzie i zaprosi nas na dobrą kawę – uśmiecha się Amelia Woźniak.
 
Podczas festynu udało się zebrać prawie 5,5 tys. złotych, które zostaną wpłacone na konto Fundacji Anny Dymnej.

Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version