Radio Park

Switch to desktop Login

Ulga w starostwie, bo remont wyszedł taniej

Napisał 
  • Cz, 11 Sty 2018 16:48
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ogromna ulga w powiecie strzeleckim po sprawdzeniu ofert na remont drogi w kierunku Dolnej. Urzędnicy w napięciu czekali na rozstrzygnięcie przetargu, po tym gdy wyceny na inne odcinki okazywały się zbyt za wysokie. Tym razem firmy zmieściły się w budżecie.
Walka o zlecenie była zacięta, bo do przebudowy zgłosiło się aż 7 firm. - Ku mojemu, ale nie tylko mojemu zaskoczeniu, mamy dobre oferty, które mieszczą się w zaplanowanej kwocie. Powiem nawet więcej, są mniejsze niż zakładaliśmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Lublińca. Kwota to 2 mln 640 tys. zł - ujawnia wicestarosta Janusz Żyłka i dodaje, że remont drogi to kontynuacja przebudowy rozpoczętej w zeszłym roku. - W tym roku mamy do wykonania niecałe 3,5 kilometra drogi, która będzie poszerzona, będzie zupełnie nowa nawierzchnia. I tak dojeżdżamy do Strzelec Opolskich, gdzie w terenie zabudowanym jeszcze budujemy dodatkowo chodnik - dodaje włodarz.
 
Połowę rachunku za naprawę drogi od Dolnej do Strzelec Opolskich zapłaci Skarb Państwa w postaci dofinansowania. Inwestycja powinna być zakończona do połowy lipca.
 
Janusz Żyłka. Posłuchaj:
 

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version