Radio Park

Switch to desktop Login

Do trzech razy sztuka. Wydłuża się inwestycja w Zalesiu

Napisała 
  • Śr, 11 Paź 2017 14:14
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Leśnica liczy, że trzecie podejście do budowy kanalizacji w Zalesiu Śląskim będzie ostatnim. Tymczasem przez pieniądze pojawił się problem z zachowaniem terminów przy przebudowie drogi z Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4. 
Na włosku zawisło zazębienie się trzech projektów, ale – jak uspokaja burmistrz Łukasz Jastrzembski - jest zgoda na zmianę. - Mamy już oficjalną zgodę. Jedna i druga inwestycja nie będzie na siebie nachodzić, pracownicy nie będą sobie przeszkadzać – zapewnia. 
 
Po swojej stronie prace rozpoczął już Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski. Powiat Strzelecki wkrótce dołączy, natomiast w części trzeba będzie dopasować się do opóźnienia, jakie wynikło z budową kanalizacji w Zalesiu. - Pierwszy etap, czyli od połowy ul. Kościuszki aż do ronda na drodze wojewódzkiej, ma być wykonany do końca roku 2018. W tym czasie Powiat Strzelecki będzie realizował budowę drogi powiatowej od Cisowej do połowy ulicy Kościuszki, czyli do momentu, gdzie kanalizacja została wybudowana już dwa lata temu – tłumaczy Jastrzembski. 
 
Gmina już dwukrotnie próbowała znaleźć firmę do wybudowania kanalizacji w Zalesiu Ślaskim, ale wyceny były miażdżące. Trzecie ogłoszenie ma się pojawić w najbliższym czasie. 
 
Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version