Radio Park

Switch to desktop Login

Strzelczanie zasmakowali w stylu Street Food

Napisała 
  • Pn, 09 Paź 2017 12:50
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dania z całego świata w jednym miejscu. W weekend do Strzelec Opolskich zjechały food trucki. W parku miejskim kuchnia typu street food pojawiła się po raz pierwszy, ale już na starcie zyskała wielu miłośników. 
Podczas pierwszego takiego zlotu zameldowało się 19 wozów, a znaleźć można w nich było rozmaite przekąski – te wytrawne, na słodko oraz oryginalne napoje. - To kuchnia z czterech stron świata i normalnie człowiek musiałby odwiedzić ze 20 restrauracji, żeby tego wszystkiego spróbować, a tu mamy wszystko w pigułce – zaznacza Łukasz Leszczyński z FT Event, organizator zlotu. - Jest to slow food i dania z trochę wyższej półki. Nie jest to fast food, którego można spróbować gdzieć na dworcu, czy festynie – tłumaczy. 


 
Długie kolejki ustawiały się m.in. po tajskie lody oraz burgery, uznane za najlepsze w Polsce. - Przede wszystkim mamy świeże mięso dobrej jakości, ale też autorski sos, który dobieraliśmy bardzo długo z około 40 propozycji. Sami też pieczemy bułki, na jajku, na maśle. I co najważniejsze - grillujemy wołowinę na żywym ogniu – opowiada Natalia z Food Truck Meat Piont z Opola, który zdobył tytuł Burgerowego Mistrza Polski FTE na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Słodki Smak Azji z kolei serwował tak chętnie kupowane ostatnio tajskie lody. To przyrządzane na oczach klienta słodkie, zmrożone lodowe rolki. - Płyta jest zmrażana do temperatury -17 stopni. Trzeba działać w miarę szybko, żeby nie zdążyło zamarznąć. Te lody są przyrządzane ze świeżych składników, a klient może skomponować swój własny smak. Latem wydajemy około 300 lodów dziennie, a najdłuższe kolejki, jakie mieliśmy, to 2,5-godzinne – mówi Waldek Bogucki z Kielc. 
 
Zlot Food Trucków w Strzelcach Opolskich miał także wymiar charytatywny. Zbierano pieniądze dla Mai – dziewczynki, której rodzice walczą dla niej o możliwość chodzenia.
 
POSŁUCHAJ RELACJI:
 
 

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version