Radio Park

Switch to desktop Login

100 mln w wodę. Śluzy przywrócą życie Odrze?

Napisane przez 
  • Śr, 10 Paź 2018 10:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
FOTO: Archiwum UMiG Krapkowice FOTO: Archiwum UMiG Krapkowice
Odra ma wrócić do życia, również na jej krapkowickim odcinku. Ma w tym pomóc projekt warty około 100 mln złotych. Za tę kwotę zmodernizowana zostanie istniejąca, użytkowana śluza, a także powstanie całkiem nowa. 
Przy tej okazji istnieje też szansa na zagospodarowanie kawałka terenu pod port. - Będzie to polegało na remoncie i wydłużeniu śluzy już istniejącej w Otmęcie do długości 150 metrów i budowy obok całkiem nowej, szerokiej na 12 metrów śluzy o długości 190 metrów. Czyli będzie to wydarzenie inwestycyjne, jedne z większych na terenie gminy Krapkowice – tłumaczy burmistrz miasta Andrzej Kasiura.
 
Niewykluczone, że małej modernizacji doczekałaby się też zabytkowa śluza. A na pewno ten projekt chcieliby wykorzystać zarządcy portu jachtowego w Krapkowicach, gdzie miejsce powoli się kończy. - Zarząd portu jachtowego, pan komandor Szefer widzą w tym też pewną szansę, aby te nabrzeża przy starej śluzie doprowadzające do tej śluzy mogłyby być wykorzystywane do postoju statków, barek czy jachtów. To są nabrzeża o długości ponad 100 metrów z jednej i drugiej strony – dodaje burmistrz.
 
Wykonawca projektu miałby zostać wyłoniony w przetargu w przyszłym roku. Początek prac szacuje się na lata 2020-2021.

Andrzej Kasiura. Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version