Radio Park

Switch to desktop Login

Oni zostaną policjantem, strażakiem albo żołnierzem

Napisane przez 
  • Śr, 21 Lut 2018 09:23
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
To oni mają stanowić siłę służb mundurowych w przyszłości. 21 uczniów przez 4 lata zapozna się z zawodem policjanta, strażaka i żołnierza. Taką możliwość nauki w klasie mundurowej przygotował Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.
Młodzi mundurowi zapoznają się z praktyką i teorią każdego z zawodów, a naukę zakończą jako technik spedytor. - Daje to przede wszystkim młodzieży kwalifikacje zawodowe plus rzeczy mundurowe, które zdobędą w trakcie. Jakby pogłębiają wartość tych kwalifikacji, są w ten sposób atrakcyjniejsi na rynku pracy - uważa Adam Kania, dyrektor szkoły. Klasa mundurowa, zastąpiła w tym roku klasę policyjną. - Jest to teraz przygotowanie do pracy nie tylko w policji, ale i w wojsku czy w inych służbach mundurowych - tłumaczy sierżant Dorota Bagrowska z KPP w Kędzierzynie-Koźlu.
 
Jak można się było spodziewać po uczniach, wybór był ugruntowany od dawna. - Od dziecka jakoś mnie inspirowały służby mundurowe, poza tym bardzo chciałem zostać żołnierzem - zaznacza jeden z uczniów, a jego kolega z klasy dodaje: - Interesuje się bardzo matematyką. Służby mundurowe też od dzieciństwa mnie inspirowały, dlatego połączenie tych dwóch kierunków w tej szkole to po prostu był strzał w dziesiątkę. Prawie połowę całej klasy stanowią dziewczyny. - Będąc w klasie mundurowej przede wszystkim jesteśmy w stanie pokazać, że dziewczyny też potrafią, że dziewczyny też są silne, też są mocne - podkreśla uczennica.
 
Wśród normalnego planu lekcji znajdują się także obozy, strzelnica, czy zajęcia z przedstawicielami służb. Uczniowie, wśród których niemal połowa to dziewczęta, po roku nauki sami zdecydują, w którym kierunku chcą się rozwijać.

Posłuchaj relacji:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version