Radio Park

Switch to desktop Login

Sanie ciągnięte przez renifery wylądowały w Dziergowicach

Napisane przez  Michał Pietrzak
  • Pt, 23 Gru 2016 13:21
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Na czas świąt i nowego roku, dla niektórych zwierząt przygotowano nowe lokum. Tradycyjnie żywą szopkę postawiono w Dziergowicach. W tym roku bardziej okazalszą, więc i więcej futrzanych przyjaciół w niej zagości.
Organizatorzy podkreślają, że jednym z celów, jaki im przyświeca jest właściwe zaprezentowanie chwili narodzin w stajence. - To jest nasza inicjatywa od samego początku, szczególnie żeby dzieci mogły zobaczyć, jak to Boże Dziecię narodziło się, w jakich warunkach. Że przyszło na świat w ubogiej szopce w otoczeniu żywych zwierząt - tłumaczy Lidia Lis, współorganizatorka dziergowickiej szopki.
 
Wśród znanych, mieszkańcom regionu, zwierząt, tj. wielbłądów, alpaków, osiołków czy owiec i kóz, pojawią się całkiem nowi lokatorzy. - To jest atrakcja specjalna tegorocznej szopki. Jest to zagroda Św. Mikołaja. W której oprócz Mikołaja, pięknych sań, pojawią się prawdziwe renifery - dodaje współorganizatorka.
 
Żywą szopkę bożonarodzeniową przy kościele w Dziergowicach będzie można podziwiać do 9 stycznia o każdej porze. Dodatkową atrakcją będzie wspólne kolędowanie drugiego dnia świąt. 

Lidia Lis. Posłuchaj:

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version