Radio Park

Switch to desktop Login

Radio Park

27 lutego 1993r. o godzinie 10.43 na falach 71.07 i 104.4 w eterze pojawiła się nowa stacja radiowa, Radio Park.
Pierwsza piosenka grupy Queen "Radio Gaga" nadana została z Kędzierzyna-Koźla z ulicy Konopnickiej 16 z... parku.

Przeczytajcie jakie skutki wywołało nasze Radio na początku swojej działalności: oto fragment listu Słuchacza Mimo Woli:


Szanowna redakcjo,

Od 2 lat jestem żonaty ze wspaniałą dziewczyną. Przynajmniej tak mi się wydawało... Pewnego dnia czytałem sobie gazetkę gdy do pokoju wbiegła żona krzycząc - mamy lokalną rozgłośnię!!! I włączyła radio. Tak zaczęła się choroba mojej żony...

 

Pocieszałem się, że zamkną Was za pirackie nadawanie, okazało się, że władza po raz kolejny przymknęła oczy na ewidentne łamanie prawa. Potem miałem nadzieję, że zeżre Was konkurencja.

Gdzie tam!! Nawet w autobusie słychać było to durnowate Radio Park. Zacząłem więc chodzić piechotą. A potem kupiłem samochód. Jednak kluczyki do naszego nowego Cinquecento otrzymuję dopiero po wysłuchaniu przez moją żonę serwisu drogowego. - Nie pojedziesz dzisiaj, bo prowadzący powiedział, że jest ślisko!!! - słyszę co chwilę. Czasami mi się śni, że jadę swoim autem... z prowadzącym w bagażniku. W miejsce koła zapasowego.

Nie zdajecie sobie sprawy jaka to tortura obserwować żonę ćwiczącą dykcję, żeby mówić jak najlepsi dziennikarze. Nie mogę oglądać telewizji, bo leci radio, do znajomych przestaliśmy chodzić, bo żona słucha radia. Zaczęła wyznawać zasadę, że prawdziwy męski zawód to dziennikarz radiowy, a budowlani?? to znaczy ja, to takie popaprańce.

Podczas audycji dla dzieci, w których czytacie te durne bajeczki żona przebąkuje coś o potomku. To jedyna szansa na uratowanie naszego małżeństwa.

Tylko w jaki sposób tego dokonać jak gracie 24 godziny na dobę??

Zrozpaczony słuchacz mimo woli

 

Gramy już 20 lat, a w tym czasie zmieniło się wiele rzeczy: częstotliwość: 93,9 MHz,
miejsce nadawania: Koźle ul. Piastowska 1,
sprzęt nadawczy radia,
loga radia

Niezmienna jednak jest nazwa i zapał ludzi, którzy chcą tworzyć lokalną rozgłośnię na coraz wyższym poziomie.
Radio jest dla wszystkich, Radio jest dla was. Do radia dzwoni młodzież, żeby przekazać pozdrowienia i wziąć udział w konkursach, starsze panie, żeby opowiedzieć o swoim życiu, robotnicy żeby podyskutować o polityce, dziewczyny zakochane w prowadzących. Radio jest dla wszystkich, Radio jest dla Was... i dzięki Wam.

Dziękujemy!!!

Radio Park Sp. z o.o.

Top Desktop version